O czym rozmawiamy, gdy mówimy o kosztach opieki zdrowotnej ad

Skoncentrowanie się na własnych preferencjach pacjentów, z wyłączeniem kwestii związanych z zasobami społecznymi, tylko zwiększy nasze problemy z kosztami. Angażowanie interesariuszy jest bez wątpienia ważne, ale interesariuszem jednej osoby jest grupa interesów innej osoby. Ponadto jedynymi interesariuszami, którzy na pozór nie są obecni, są przyszli podatnicy (nasze dzieci i wnuki). Wynikająca z tego rozmowa pozwala na niewiele miejsca na problemy związane z kosztami. Ignoruje ograniczenia zasobów i ma nierealną, życzliwą jakość, tak jakby skoczkowie mogli przeciwstawić się sile grawitacji, sprytnie omijając ją. Rzadko mówi się o tym, że będziemy musieli zmierzyć się z trudnymi wyborami, aw niektórych przypadkach z mniejszymi: pacjenci z mniejszą liczbą usług, większym podziałem kosztów i ograniczonymi alternatywami oraz lekarzami i szpitalami o mniejszych przychodach.
Nawet przejście w kierunku odpowiedzialnych organizacji opiekuńczych (ACO), pomimo całej swojej obietnicy, nie wyeliminuje potrzeby konfrontacji z kompromisami. Skupiając się na integracji systemów, nagradzaniu wydajności, koordynacji opieki i zmniejszaniu wydatków, ACO powinny przynieść bardzo potrzebne zmiany. Będą jednak także decentralizować wybory, a nie je usuwać. W rzeczywistości, ponieważ narażają one dostawców na ryzyko finansowe i wiążą ze sobą płatności w celu zapewnienia ciągłości opieki, ACO mogą stanowić idealny model do zapewniania skąpej opieki, chociaż terminologia ta jest rzadko stosowana.
Wyzwanie polega na tym, jak prowadzić bardziej szczerą rozmowę. Szczera dyskusja może określić oczekiwania, prowadzić debaty polityczne i pomóc krajowi w określeniu priorytetów w zakresie wykorzystania zasobów w sektorze opieki zdrowotnej i poza nim. Wydaje się jednak, że niewiele jest dowodów na to, że taka rozmowa odbędzie się, przynajmniej w sferze publicznej. Nie ma przewagi politycznej w realistycznym mówieniu o naszych problemach. Retoryka roku wyborczego będzie nadal podkreślać technologie informacyjne dotyczące zapobiegania, jakości i zdrowia. Na ścieżce kampanii przemówienie będzie dotyczyć oszustw i nadużyć, złego racjonowania i potrzeby poprawy naszej drogi do zrównoważonego rozwoju.
Właśnie dlatego nowe wytyczne ACP są tak cenne. Ich skupienie się na odpowiedzialności, bezpośrednie uznanie potrzeby rozważenia ograniczeń, uznanie, że mniejsza opieka może być lepszą opieką, oraz wezwanie, aby poszczególni lekarze mądrze korzystali z zasobów, są rzadkością i mile widziane. Należy pochwalić AKP za zaangażowanie kosztów. Czy oszczędny jest właściwym słowem. Być może są lepsze, ale oszczędne , roztropne , oszczędne , kosztowne , a inne również budzą zastrzeżenia. Niezależnie od tego, co nazywamy tą niezbędną jakością, rozmowa może wykorzystać dawkę rzeczywistości. Nazywanie go oszczędnym jest rozsądnym początkiem.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Centrum Oceny Wartości i Ryzyka w Zdrowiu, Instytutu Badań Klinicznych i Studiów Polityki Zdrowotnej, Centrum Medycznego Tufts i Uniwersytetu Medycznego Tufts University – oba w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
Podręcznik Etyki Amerykańskiego Kolegium Lekarzy: szósta edycja. Ann Intern Med 2012; 156: 73-104
Crossref Web of Science Medline
2. Stein R. Czy lekarze powinni być oszczędni w kwestii opieki zdrowotnej. Washington, DC: NPR Health Blog, 3 stycznia 2012 r. (Http://www.npr.org/blogs/health/2011/12/30/144485098/should-doctors-be-parsimonious-about-health-care).

3. Dr Donald Berwick zwraca się do liderów zdrowia katolickiego. Waszyngton, DC: Katolickie Stowarzyszenie Zdrowia w Stanach Zjednoczonych, 6 czerwca 2011 r. (Http://www.chausa.org/Pages/Newsroom/Releases/2011/Dr__Donald_Berwick_Addresses_Catholic_Health_Leaders/).

4. Dentzer S. Badacz w Instytucie Badawczym Pacjentów. Health Aff (Millwood) 2011; 30: 2252-2258
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (17)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (5)
[więcej w: nexteer tychy, elvita jaworzno rejestracja, psychoza starcza ]

Tags: , ,

No Responses to “O czym rozmawiamy, gdy mówimy o kosztach opieki zdrowotnej ad”

 1. K-9 says:

  Article marked with the noticed of: Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 2. Nina says:

  Lekarze rodzinni mylą się nie czasem a zazwyczaj

 3. Hyper says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: szczoteczki elektryczne do zębów[...]

 4. Mercury Reborn says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

 5. Melania says:

  Article marked with the noticed of: dermatolog[...]

 6. Dancing Madman says:

  Mój mąż ma dużo papryki w swojej diecie

Powiązane tematy z artykułem: elvita jaworzno rejestracja nexteer tychy psychoza starcza