Prasugrel versus klopidogrel w ostrych zespołach wieńcowych bez rewaskularyzacji AD 2

Projekt badania został opisany wcześniej, 10, a protokół jest dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Komitety wykonawcze i sterujące, w skład których wchodzili badacze akademiccy i przedstawiciele sponsora (Eli Lilly i Daiichi Sankyo), zaprojektowali badanie i nadzorowali jego zachowanie. (Pełna lista członków komitetu znajduje się w dodatkowym dodatku, dostępnym pod adresem.) Niezależna rada monitorująca dane i bezpieczeństwo oceniała bezpieczeństwo pacjentów odbywających się co pół roku podczas badania. Dane zebrane i zarządzane przez Quintiles. Analizy statystyczne były wykonywane niezależnie przez akademickie centrum koordynujące w Duke Clinical Research Institute. Pierwszy szkic manuskryptu został napisany wspólnie przez głównego badacza i przewodniczącego. Przedstawiciele akademiccy komitetów wykonawczych i sterujących przyczynili się do kolejnych szkiców manuskryptów i zatwierdzili złożenie ostatecznego rękopisu do publikacji. Główny badacz i przewodniczący badania miał pełny dostęp do wszystkich danych, zweryfikował ich dokładność i ręczył za wierność tego badania dla protokołu. Badanie zostało zatwierdzone przez krajowy organ regulacyjny w każdym kraju uczestniczącym oraz przez lokalny komitet etyczny lub instytucjonalną komisję odwoławczą w każdym ośrodku badawczym. Badaj pacjentów
Pacjenci z ostrymi zespołami wieńcowymi kwalifikowali się, jeśli zostali wybrani do ostatecznej strategii leczenia medycznego bez rewaskularyzacji w ciągu 10 dni po zdarzeniu indeksowym. Pacjenci z zawałem mięśnia sercowego bez uniesienia odcinka ST mieli podwyższone markery serca, podczas gdy pacjenci z niestabilną dławicą z ujemnymi markerami sercowymi mieli obniżenie odcinka ST o więcej niż mm w dwóch lub więcej odprowadzeniach elektrokardiograficznych. Pacjenci musieli mieć co najmniej jedno z czterech kryteriów ryzyka: wiek co najmniej 60 lat, obecność cukrzycy, wcześniejszy zawał mięśnia sercowego lub wcześniejsza rewaskularyzacja za pomocą PCI lub pomostowania aortalno-wieńcowego (CABG). Angiografia nie była wymagana do rejestracji, ale jeśli taka procedura była zaplanowana, musiała zostać wykonana przed randomizacją. Pacjenci poddani angiografii byli zobowiązani do wykazania objawów choroby wieńcowej (natywne zwężenie tętnic wieńcowych> 30% lub wcześniejsze PCI lub CABG). Główne kryteria wykluczenia obejmowały historię przemijającego ataku niedokrwiennego lub udaru, PCI lub CABG w ciągu ostatnich 30 dni, niewydolność nerek wymagającą dializy i jednoczesne leczenie doustnym antykoagulantem.
Od 27 czerwca 2008 r. Do 12 września 2011 r. Zarejestrowaliśmy 9326 pacjentów w 966 ośrodkach w 52 krajach. W całym regionie 3090 uczestników zostało zapisanych do Europy Środkowej i Wschodniej (33,1% całości), 994 w Europie Zachodniej i Skandynawii (10,7%), 1276 w Ameryce Łacińskiej (13,7%), 752 w Azji Wschodniej (8,1%), 1141 w Indiach (12,2%), 1271 w Ameryce Północnej (13,6%), 658 w rejonie Morza Śródziemnego (7,1%) i 144 w Australii, Nowej Zelandii i Południowej Afryce (1,5%)
[podobne: zapiekarnik sosnowiec, asmed, przegladarka skierowan sanatoryjnych ]

Tags: , ,

No Responses to “Prasugrel versus klopidogrel w ostrych zespołach wieńcowych bez rewaskularyzacji AD 2”

 1. Weronika says:

  Wątrobę należy trenować, jak każdy inny narząd.

 2. Nightmare King says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: powiększanie ust[...]

 3. Crash Override says:

  Dieta jest ważna,

 4. Candy Butcher says:

  [..] Cytowany fragment: restauracje katowice[...]

 5. Midnight Rambler says:

  Relacja marchewka kalorie to nie jest prosta sprawa

Powiązane tematy z artykułem: asmed przegladarka skierowan sanatoryjnych zapiekarnik sosnowiec