Sąd Najwyższy Przegląd ustawy o reformie służby zdrowia cd

Chociaż niższe sądy federalne konsekwentnie odrzucały tę argumentację, Sąd Najwyższy zdecydował się ją rozpatrzyć. Rząd będzie twierdził, że państwa stosują programy Medicaid dobrowolnie, wnosząc własne fundusze w celu otrzymania finansowania federalnego, oraz że Kongres ma szerokie uprawnienia zgodnie z Konstytucyjną klauzulą podatkową i wydatkową, wymagającą od państwowej zgodności jako warunku otrzymania federalnego finansowania. Jednak Sąd Najwyższy orzeka, że konsekwencje dla opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych będą poważne5. Na jednym krańcu Trybunał może zaatakować całą ACA, pośrednio popierając bardziej ograniczoną rolę rządu federalnego w regulacji opieki zdrowotnej i inne obszary. Na drugim krańcu można było utrzymać całe prawo. Pośrednie orzeczenia, takie jak uderzenie mandatu, ale utrzymanie ekspansji Medicaid, są oczywiście możliwe.
Jeśli Trybunał podtrzyma ACA, liczba osób z ubezpieczeniem zdrowotnym zwiększy się aż o 32 miliony. Wynik ten wywarłby presję na dostawców, aby zapewniali większą opiekę. Obecnie tylko około dwóch trzecich lekarzy przyjmuje pacjentów Medicaid, więc ciężar służenia nowo kwalifikującym się populacjom spadłby nieproporcjonalnie na tych lekarzy. ACA zaczyna rozwiązywać ten problem dzięki przepisom dotyczącym rozwoju siły roboczej. Ponadto, przynajmniej w krótkim okresie, koszty opieki zdrowotnej prawdopodobnie wzrosną, chociaż ACA zawiera pewne środki kontroli kosztów.
Decyzja Sądu Najwyższego w tej sprawie może mieć znaczący wpływ na wybory prezydenckie, ponieważ ACA, podpisane przez prezydenta Baracka Obamę podpisanie aktu prawnego, jest już kwestią gorącą. Opinia publiczna, która faworyzuje niektóre części prawa, ale nie inne, sprawia, że rachunek polityczny jest skomplikowany. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, rok 2012 kształtuje się jako ważny rok dla amerykańskiej służby zdrowia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp1114933) został opublikowany 29 lutego 2012 r. O godz.
Author Affiliations
Dr Curfman jest redaktorem naczelnym i p. Abel, badaczem seniorów, czasopisma; Pani Landers jest profesorem prawa w Suffolk University Law School w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Ochrona pacjenta i ustawa o przystępnej cenie, pub. L. No. 111-148, 124 Stat. 119 (2010).

2. Florida v. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (11 października, 12 sierpnia 2011 r.)

3. 26 USC § 7421 (a) (2006).

4. Wickard v. Filburn. 317 US 111 (1942).

5. Blumenthal D. 2012 – Wybory przełomowe dla ochrony zdrowia. N Engl J Med 2011; 365: 2047-2049
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: przegladarka skierowan sanatoryjnych, alga spirulina, ]

Tags: , ,

No Responses to “Sąd Najwyższy Przegląd ustawy o reformie służby zdrowia cd”

  1. Easy Sweep says:

    u nas w kraju lepsze jagody niz jakies chinskie gowno

  2. Alicja says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leki na menopauze[...]

  3. Stanisław says:

    Poszłam do dermatolożki i powiedziała, że to nic groźnego

Powiązane tematy z artykułem: alga spirulina przegladarka skierowan sanatoryjnych