Wpływ Cinacalcet na chorobę układu krążenia u pacjentów poddawanych dializie AD 9

Łączenie danych od pacjentów, którzy spełnili kryteria biochemiczne w przypadku ciężkiej, nieodmiennej nadczynności przytarczyc z tymi od pacjentów, którzy rzeczywiście przeszli paratyroidektomię, może dostarczyć dokładniejszej miary wtórnej nadczynności przytarczyc, która jest oporna na konwencjonalne leczenie medyczne. Nasze badanie ma kilka mocnych stron. Zapisaliśmy pacjentów z wielu regionów geograficznych, zróżnicowanych pod względem wieku, rasy lub grupy etnicznej oraz chorób nerek i układu krążenia. Pacjenci, którzy zostali przypisani do otrzymywania cynakalcetu lub placebo, byli uprawnieni do otrzymania aktywnego leczenia zaburzeń mineralnych i kostnych związanych z przewlekłą chorobą nerek, w tym środków wiążących fosforany i steroli witaminy D, a także częstego przepisywania leków przeciwnadciśnieniowych, przeciwpłytkowych i obniżających stężenie lipidów. . Wszystkie punkty końcowe układu sercowo-naczyniowego były niezależnie rozstrzygane, a stosunkowo niewielu pacjentów zostało straconych w celu obserwacji.
Jednak badanie ma kilka ważnych ograniczeń. Siła statystyczna była utrudniona przez mniejszą niż przewidywano częstość zdarzeń, która wymagała wydłużenia czasu obserwacji, co jest szczególnie problematyczną kwestią, biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik przerywania związany ze zmęczeniem próbnym, niepożądanymi działaniami żołądkowo-jelitowymi i innymi czynnikami. Chociaż przerwanie było powszechne w obu grupach, więcej pacjentów z grupy cynakalcetu odpadło z powodu działań niepożądanych. Chociaż rzadziej niż rezygnacja, zastosowanie dostępnego na rynku cynakalcetu przez prawie jednego na pięć pacjentów w grupie placebo również zmniejszyło moc statystyczną. Nie mogliśmy przewidzieć zaobserwowanej wyjściowej nierównowagi między grupami z randomizacją, w tym 1-letniej różnicy wieku, najsilniejszego prognostyka śmierci lub zdarzeń sercowo-naczyniowych, które miały istotny wpływ na względne zagrożenie i poziom istotności.
Analizy dostosowane do wyjściowej charakterystyki lub biorąc pod uwagę skutki paratyroidektomii, przeszczepu nerki i trwającego badania nad używaniem narkotyków sugerują, że cynakalcet może powodować nominalnie znaczące zmniejszenie ryzyka zgonu lub pierwszego zawału mięśnia sercowego, hospitalizacji z powodu niestabilnej dławicy piersiowej, niewydolności serca, lub zdarzenie naczyniowe obwodowe (względna redukcja, 10 do 15%, bezwzględna redukcja, 2 do 3 punktów procentowych). Jednak w nieskorygowanej analizie zamiaru leczenia, jak określono w protokole, cynakalcet nie zmniejszył znacząco ryzyka zgonu lub poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych.
[więcej w: babka płesznik działanie, przegladarka skierowan sanatoryjnych, test na nietolerancje pokarmowe cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ Cinacalcet na chorobę układu krążenia u pacjentów poddawanych dializie AD 9”

 1. Ryszard says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: pielęgniarka[...]

 2. Olaf says:

  Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

 3. Patrycja says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: moczenie nocne[...]

 4. Cabbie says:

  stłuczenie, ból mięśniowy, czy nerwoból

 5. Prometheus says:

  [..] Odniesienie w tekscie do hurtownia włosów naturalnych[...]

 6. Kickstart says:

  Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób

Powiązane tematy z artykułem: babka płesznik działanie przegladarka skierowan sanatoryjnych test na nietolerancje pokarmowe cena