Zmiany zachowań seksualnych i spadek zakażeń wirusem HIV wśród młodych mężczyzn w Tajlandii ad 7

Dramatyczny sukces tej publicznej interwencji zdrowotnej, polegającej na szybkim zmniejszeniu bardzo wysokiego odsetka infekcji HIV w ogólnej populacji heteroseksualnych nastolatków i młodych mężczyzn w ciągu kilku lat po ich pierwszej aktywności seksualnej, jest bezprecedensowy, zgodnie z naszą wiedzą. Chociaż we wczesnych latach osiemdziesiątych nastąpił podobny spadek częstości występowania HIV wśród homoseksualnych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych28, zmiana ta dotyczyła populacji o wyższym poziomie wykształcenia, organizacji społeczności i świadomości, która wzmocniła potrzebę zmienionych zachowań. Niemniej istnieją pewne podobieństwa między staraniami o profilaktykę HIV wśród homoseksualnych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych a młodymi heteroseksualnymi mężczyznami w Tajlandii, ponieważ zwiększanie regularnego stosowania prezerwatyw było niezbędne w obu populacjach. Konieczne były również interwencje strukturalne w obu populacjach, aby interwencja zakończyła się sukcesem; w społeczności homoseksualnej łaźnie były zamknięte lub monitorowane29, aw społeczności heteroseksualnej w Tajlandii monitorowano burdele, aby zachęcać i egzekwować używanie prezerwatyw. Istnieje pilna potrzeba opracowania i oceny dodatkowych strategii zdrowia publicznego w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się zakażenia wirusem HIV. Ponieważ epidemia w północnej Tajlandii dotyka obecnie dużej liczby małżeństw, zasadnicze znaczenie mają metody zwiększania stosowania prezerwatyw i innych barier, fizycznych lub chemicznych, przez te pary i inne osoby angażujące się w niekomercyjne stosunki seksualne. To wyzwanie będzie trudne. Opracowanie i ocena bezpiecznych, skutecznych i akceptowanych kulturowo wirusów miejscowych, które mogą być stosowane przez kobiety z grupy wysokiego ryzyka, jest niezwykle ważna. 3031 Skuteczna szczepionka przeciwko HIV miałaby wielką wartość w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się epidemii. Chociaż te ważne wysiłki badawcze są kontynuowane, mamy nadzieję, że ludzie podejmujący decyzje dotyczące zdrowia publicznego w innych częściach świata32 będą odnosić korzyści z niezwykłego sukcesu kampanii promującej prezerwatywę w północnej Tajlandii.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane częściowo przez dotację z Fundacji Rockefellera, poprzez dotację (R21-AI33862) z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oraz umowę (N01-AI35173) z Narodowym Instytutem Alergii i Chorób Zakaźnych.
Author Affiliations
Od Departamentów Epidemiologii (KEN, DRH, CB, SK) i polityki zdrowotnej i zarządzania (DDC), Szkoły Higieny i Zdrowia Publicznego, Johns Hopkins University, Baltimore; Kavila Army Hospital, Royal Thai Army, Chiang Mai, Tajlandia (SE); oraz Wydział Medycyny Rodzinnej, Wydział Lekarski (SS) oraz Instytut Naukowy ds. Nauk o Zdrowiu (CK), Uniwersytet Chiang Mai, Chiang Mai, Tajlandia.
Prośba o przedruk do Dr. Nelsona w Departamencie Epidemiologii, Szkoła Higieny i Zdrowia Publicznego, Johns Hopkins University, 624 N. Broadway, Baltimore, MD 21205.
[przypisy: zapiekarnik sosnowiec, badanie ana cena, alga spirulina ]

Tags: , ,

No Responses to “Zmiany zachowań seksualnych i spadek zakażeń wirusem HIV wśród młodych mężczyzn w Tajlandii ad 7”

 1. Ignacy says:

  Bedzie jakas kontynuacja tego tematu ?

 2. Digger says:

  Article marked with the noticed of: Żywienie w chorobie Hashimoto[...]

 3. Liquid Science says:

  Moja Mama miała tętniaka

 4. Hubert says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: drogeria kosmetyczna[...]

 5. Maksymilian says:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

 6. Melania says:

  [..] Cytowany fragment: znicze[...]

 7. Jokers Grin says:

  Boli mnie ciągle brzuch

Powiązane tematy z artykułem: alga spirulina badanie ana cena zapiekarnik sosnowiec